تنوع در مدل های مختلف تجهیزات ابزار دقیق و استفاده از روش های مختلف اندازه گیری، ویژگی اصلی محصولات شرکت اندرس هاوزر است که در مورد ترانسمیتر دما اندرس هاوزر هم رعایت شده است. اصولا این شرکت برای محصولات خود ویژگی های جالب و منحصر به فردی در نظر گرفته که آن را از سایر برندهای موجود در بازار متفاوت کرده است. به عنوان مثال در تمپرچر ترانسمیتر اندرس هاوزر علاوه بر تغییر مدل های مختلف، در قسمت سنسورها و حسگرها هم تغییراتی به وجود آمده است. برای کسانی که قصد خرید ترانسمیتر دما اندرس هاوزر را دارند، در ادامه این ترانسمیتر ها را معرفی خواهیم کرد و در مورد انواع سنسور ها و همچنین مدل های مختلف موجود در بازار صحبت خواهیم کرد. شرکت ابزار سنجش آریا نماینده فروش ترانسمیتر دما اندرس هاوزر ENDRESS+HUASER در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید ترانسمیتر دما اندرس هاوزر مدل 181 و 182 و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت تمپرچر ترانسمیتر اندرس هاوزر با کارشناسان ما در شرکت ابزار سنجش آریا نمایندگی اندرس هاوزر در ایران تماس بگیرید.

ترانسمیتر دما اندرس هاوزر

معرفی کلی ترانسمیتر دما اندرس هاوزر

وظیفه اصلی ترانسمیتر دما، انتقال نتایج به دست آمده از اندازه گیری دما توسط سنسور ها به اتاق کنترل است. این ترانسمیترها دارای یک قسمت حسگر برای تشخیص دما هستند که به شیوه های مختلف امکان اندازه گیری دما را دارند و سپس نتایج را به صورت داده های قابل اندازه گیری گزارش می کنند. ترانسمیتر دما اندرس هاوزر یکی از همین ابزار هاست که روش عملکرد آن نسبت به سایر مدل های موجود در بازار تفاوت ندارد. اما چیزی که باعث تمایز این محصولات نسبت به سایر برندها شده، استفاده از سنسورهای متنوع در محصولات مختلف و در نتیجه اندازه گیری هوشمندانه و منعطف دما است.

انواع تمپرچر ترانسمیتر اندرس هاوزر با توجه به نوع سنسور آن ها

اولین معیاری که برای قضاوت ترانسمیتر دما اندرس هاوزر استفاده میشود، نوع سنسور و حسگر استفاده شده در آنهاست. این سنسور ها نحوه اندازه گیری دما توسط ترانسمیتر را تحت تاثیر قرار می‌دهند و در نتیجه کاربرد ترانسمیترها در حوزه های مختلف صنعتی را هم مشخص می کند. به طور کلی محصولات اندرس هاوزر در زمینه اندازه گیری دما به دو دسته تقسیم بندی می شوند:

ترانسمیتر دما RTD                   

نام این ترانسمیترها از مخفف اصطلاح Resistance temperature detectors برگرفته شده است که سنسور استفاده شده در آنها، نحوه تغییرات مقاومت الکتریکی با توجه به تغییرات دما را اندازه گیری می کند. این دسته از ترانسمیترهای شرکت اندرس هاوزر برای اندازه گیری دما بین منفی ۲۰۰ تا تقریبا ۶۰۰ درجه سانتیگراد مناسب است و در این محدوده بالاترین درصد صحت را نصیب ما می کند. انتخاب ترانسمیتر دما اندرس هاوزر از این دسته می تواند در بخش های مختلف صنعتی که با دمای پایین و بالا سر و کار دارند انتخاب مناسبی باشد.

ترانسمیتر دما TC

در این دسته از ترانسمیترها از ترموکوپل استفاده شده است و به همین دلیل با لفظ TC در بازار شناخته می شوند. در این سنسورها دو فلز متفاوت متصل به هم استفاده شده که از یک قسمت به هم وصل هستند. تغییرات دما در انتهای این دو فلز باعث تغییر وضعیت الکتریکی آنها و اصطلاحاً باعث ایجاد نوعی وضعیت ترموالکتریک میشود. این تغییرات منجر به ایجاد جریان الکتریسیته می‌شود که توسط یک ترانسدیوسر یا مبدل تبدیل به داده های دیجیتالی قابل آنالیز می شوند. ترانسمیتر دما اندرس هاوزر مجهز به ترموکوپل برای محدوده دمایی بین صفر تا ۱۸۰۰ درجه سانتیگراد مناسب است و در این محدوده سریع ترین پاسخ و دقیق ترین نتیجه را به ما می‌دهد.

مدل های مختلف تمپرچر ترانسمیتر اندرس هاوزر در بازار

اگرچه در بندهای قبلی به سنسور و حسگر استفاده شده در ترانسمیتر دما اندرس هاوزر اشاره کردیم، اما این ترانسمیترها در بخش های مختلف دیگر هم تغییراتی به خود دیده اند که با مدلهای مختلفی در بازار شناخته می شوند. در حال حاضر در بازار ایران ۳ مدل معروف از این ترانسمیترها وجود دارد:

ترانسمیتر دما اندرس هاوزر مدل TMT82 

در این دسته از ترانسمیترها از هر دو نوع سنسور به صورت ترمومترهای مقاومتی و ترموکوپل استفاده شده و از تکنولوژی ارتباطی هارت پشتیبانی می کند. نحوه طراحی این ترانسمیترها به شکلی است که در صنایع مختلف کاربرد دارد و می تواند محدوده دمایی مختلف را به خوبی پوشش دهد. اندازه نسبتاً کوچک و نحوه نصب به صورت سطحی باعث شده که این مدل از تمپرچر ترانسمیتر دما اندرس هاوزر طرفدار زیادی داشته باشد. 

ترانسمیتر دما اندرس هاوزر مدل TMT 182 

این محصول به دلیل طول عمر بالا و دقت و عملکرد ثابت در بلند مدت یکی از گزینه های انتخابی اصلی در صنایع مختلف است. از این دستگاه ها نمونه های مختلفی با سنسورهای مقاومت سنجی و ترموکوپل استفاده شده و حداکثر جریان خروجی آنها هم بین ۴ تا ۲۰ میلی آمپر متغیر است. اندازه کوچک و طراحی جمع و جور به عنوان اصلی ترین مشخصه فیزیکی این محصول در نظر گرفته می شود و امکان استفاده از آن به صورت سطحی در صنایع مختلف وجود دارد.

ترانسمیتر دما اندرس هاوزر مدل TMT181

شدت جریان خروجی این مدل از تمپرچر ترانسمیتر اندرس هاوزر بین ۴ تا ۲۰ میلی آمپر تغییر می کند و این تغییرات توسط یک ترانسدیوسر تبدیل به داده های دیجیتالی برای نمایش در اتاق کنترل می شود. در این مدلها هم شاهد استفاده از دو نوع سنسور مقاومتی و ترموکوپل هستیم که شرایط هر کدام از آنها با یکدیگر متفاوت است. 

خرید تمپرچر ترانسمیتر اندرس هاوزر

با توجه به موارد گفته شده در بند های قبلی، امکان تغییرات در سنسور دستگاه ها و همچنین در مدلهای مختلف این ترانسمیترها وجود دارد که طبیعتاً کاربرد آنها را هم تحت تاثیر خود قرار می دهد. هر کدام از سنسورها و حسگر ها برای محدوده خاصی کاربرد دارند و از طرف دیگر طراحی بدنه و پوسته ترانسمیترها برای هر مدل با یکدیگر متفاوت است. پس اگر چه به طور کلی کاربرد آنها در صنعت وسیع بوده، اما نمی توانیم آنها را به عنوان گزینه همه کاره معرفی کنیم. این یعنی خریداران به هنگام خرید ترانسمیتر دما اندرس هاوزر باید شرایط پروژه خود و محدوده دمای عملیاتی آن را در نظر بگیرند و تاثیر سایر شرایط محیطی را هم بررسی کنند. ما هم به عنوان یک شرکت تخصصی در زمینه واردات و فروش ترانسمیتر دما اندرس هاوزر در کنار شما هستیم تا به سوالات و ابهامات احتمالی شما پاسخ دهیم و شما را به بهترین گزینه ممکن برسانیم.

بستن منو